O KAPELE
SOUČASNOST
Hlavní motivací návratu bylo nepochybně blížící se 40té výročí založení bruntálské rockové kapely GENERACE-75 a chuť si, opět po delší době, zahrát muziku postavenou na rock-bluesových základech. Někteří z nás dosud dlouhodobě muzikantsky "pauzírovali", jiní nedávno sekli s popíkem, který občas vylepšoval naše kapesné. Rozhodně nás však všechny spojuje uspokojení, že ještě nepatříme do starého rockového železa. Dalším rozměrem je možnost zahrát si na kvalitní nástroje a zvukovou aparaturu, o čemž se nám dříve jen snilo. Prostě jsme to zkusili, hraje nám to a užíváme si to.

Vážení přátelé, fanoušci a příznivci blues-rocku. S radostí Vás informujeme, že jsme veteránské složení blues rockové kapely GENERACE 75 doplnili v březnu 2016 o klávesáka a zpěváka Petra Piláta z Krnova. V září 2016 pak kytaristu Zdenka Pecháčka vystřídal krnovák Zdeněk Paluch. Poslední aktuální vylepšení (duben 2017) je příchod nového kytaristy - veterán Mirek Francůz z Krnova. Celkový sound kapely se opět posunul. TO MUSÍTE SLYŠET !!!

Aktuální složení kapely od dubna 2017 (zleva):
Josef Dufka - kytara + zpěv + foukací harmonica
Zdeněk Paluch - kytara + zpěv
Miroslav Francůz - kytara + zpěv
Petr Pilát - klávesy + zpěv
Petr Krč - basová kytara + zpěv
Alois Čechák - bicí + zpěv


Složení kapely od září 2016 (zleva):
Josef Dufka - kytara + zpěv + foukací harmonica
Zdeněk Paluch - kytara + zpěv
Petr Pilát - klávesy + zpěv
Petr Krč - basová kytara + zpěv
Alois Čechák - bicí + zpěv


Složení kapely do srpna 2016 (zleva):
Petr Krč - basová kytara + zpěv
Josef Dufka - kytara + zpěv + foukací harmonika
Alois Čechák - bicí + zpěv
Zdeněk Pecháček - kytara + zpěv
Do hodinkového koncertního bloku jsme samozřejmě zařadili vzpomínkové kultovní písničky kapely jako "Povolávací rozkaz", Staré piáno", "Bílá paní", "Zrádný hlas" aj. , které si zpívaly stovky fanoušků kapely před téměř 40 lety. Přidáváme, dle situace, pecky v rock bluesovém stylu, kterými kdysi "pumpoval", např. Ondřej Hejma a jeho Žlutej pes. Prostě pohoda, žádnej stres. Stavte se a užijte si to s námi.JAK TO TEHDY BYLO
V dubnu 1975 vznikla v Bruntále rocková kapela GENERACE-75. Bylo to v době těžkého rockového temna, kterým trpělo celé Československo. Chuť hrát rock byla však natolik silná, že místní muzikanti hledali všechny možné cesty ke své rockové realizaci. Socialistická ideologie zasahovala do všeho. Přehrávková komise, m.j. zkoumala znalosti hudebníků z úplně jiných oblastí než byla hudba. Složení repertoáru bylo povinně min ze dvou třetin ze skladeb českého původu nebo ze zemí socialistického tábora (SSSR, NDR, Maďarsko, Polsko apod.). Přes všechny tyto peripetie vznikaly u nás kapely "jako houby po dešti". Jedna z nich byla i bruntálská kapela GENERACE - 75. Neskutečné překážky se zvládly a kapela získala nejvyšší možné přehrávkové krajské ohodnocení.Náhled do Historické galerie ZDE

Zakládající členové kapely GENERACE-75, Duben 1975 (zleva):
Oldřich Boula - bicí
Zdeněk Krásný - doprovodná kytara + zpěv
Petr Krč - basová kytara + zpěv
Josef Dufka - sólová kytara + zpěv + foukací harmonika
Pavel Bartl - zvuk + světla

Skupina měla tehdy v repertoáru vlastní skladby, doplněné o přetextované pecky, které byly tehdy u nás z hudebního světa dosažitelné (od skupin OMEGA, LOKOMOTIV GT, UFO, STATUS QUO, CCR, FLEETWOOD MAC, ROD STEWART, ROLING STONES, BEATLES, OLYMPIC,KATAPULT aj.) Kultovní písničky s názvy "Povolávací rozkaz", Staré piáno", "Bílá paní", "Zrádný hlas" aj. si zpívaly stovky fanoušků kapely na jejich vystoupeních v Severomoravském kraji v období aktivního působení kapely v letech 1975 - 1979. Pak se kapala přetavila do dalších rockových seskupení v čase jako "KATARZE", "TK Rock & Blues" a ROCKFÓR. Činnost přerušila v roce 1990.
NEJBLIŽŠÍ VYSTOUPENÍ
10.
LISTOPADU
2023
Kde: Bruntál - pivovar Hasič
Kdy: pátek 19:30 - 22:00
Akce: Bruntálské hudební večery
Více ZDE
ODEHRÁNO
Historie vystoupení G-75

2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018,
2017, 2016, 2015, 2014, 2013
TEXT PRO MODERÁTORA
Text pro Moderátora ZDE
PLAY LIST
V sezoně 2023 od nás uslyšíte
tyto skladby

Sledujte náš facebook.
STAGE PLAN - požadavky
K vystoupení u Vás potřebujeme TECHNICKÉ POŽADAVKY
PODMÍNKY VYSTOUPENÍ
Podmínky vystoupení naleznete ZDE
NÁVŠTĚVY